برخی نکات برای برگزاری مراسم ازدواج

برخی نکات برای برگزاری مراسم ازدواج

چقدر می توانید هزینه کنید؟

هر تصمیمی که برای برگزاری جشن تان گرفتید، باید با جزئیات روی کاغذ بیاورید، مرحله به مرحله آن را بنویسید، مقدمات پیش از جشن، خودجشن و پس از جشن را یادداشت کرده و هزینه های جزء به جزء را بیاورید.

 

حالا نگاهی به پس اندازتان کنید، منابع موجود برای تامین مالی را بررسی کرده و موارد غیر لازم را از فهرست خط بزنید. شاید مجبور شوید کمی لیست تان را بالا و پایین کنید تا دخل و خرجتان با هم بخواند. این جور وقت ها کمی صرفه جویی و قناعت خیلی گره گشا خواهد شد. از دیگران پرس و جو کنید و سعی کنید روش های ارزان تر برگزار کردن مراسم یا ارزان تر برپا کردن برنامه های جایگزین عروسی را یاد بگیرید. در این راه حتما با بزرگترها بخصوص پدر و مادر همسرتان مشورت کنید.

 

چه کسی مهمان شماست؟

فهرست مهمانانتان را آماده کنید و در این بین با خانواده خود و همسرتان مشورت کنید تا کسی از قلم نیفتد. لازم نیست همه دوستان یا اقوام دور را دعوت کنید. این روزها همه درک می کنند که گرفتن مراسم عروسی دشوار و سنگین است. بنابراین انتظار ندارند حتما در مراسم شما حضور داشته باشند. در هنگام فهرست نوشتن مهمانان به هزینه های آن، بیشتر از ناراحت شدن این و آن فکر کنید.

 

برنامه و فهرست درست کنید

مهم ترین قدم، درست کردن فهرستی از منابع مالی موجود و هزینه هایتان است. تا وقتی نقشه راه مشخصی نداشته باشید، نمی توانید مسیر درستی را در پیش بگیرید. به پس اندازتان نگاهی بیندازید.

 

آیا کافیست؟

ببینید چقدر می توانید از کمک والدین و آشنایان استفاده کنید. چقدر امکان وام گرفتن و پرداخت اقساط وام را دارید؟ همه چیز را کامل و دقیق و شفاف مشخص کرده، روی کاغذ بیاورید و این کاغذ را به عنوان راهنمای همه تصمیم گیری هایتان همیشه همراه خود داشته باشید.